Kategori | Güzellik

Kusursuz Cilt için Sırlar: Kusurlardan nasıl kurtulunur?

Bu bahar ve yaz cilt sorunlarını unutarak harika görünmek için neler yapılabilir?

Yeni güneşli sezona hazır mısınız? Güncellenmiş gardırop, fit bir vücur, yeni bir saç kesimi ya da denemeyi hayal ettiğiniz saç rengi … Ve tabii ki, her zaman aynada yansımamıza gülümsemek için, kusursuz bir cilt için çok şeyden vazgeçebiliriz.

Kozmetologlar uyarıyor: problemli ciltler bahar ve yaz aylarında sanılanın aksine soğuk aylarda olduğundan çok daha fazla dikkat ve titiz bakım gerektirir. Ultraviyole ışınların, rüzgar, deniz suyu, toz ve terlemenin etkisiyle, doğal cilt nem dengesini kaybeder, daha fazla sebum üretiminin sonucunda hiperpigmentasyon ortaya çıkar.

Böyle bir paradoksla karşı karşıya kalınır: yağlı cilt daha fazla yağlı, kuru daha fazla kuru hale gelir. Ve bronzlaşmanın cildinizi daha sağlıklı yaptığı söylentisini unutun: doktorlar sivilcelerin sadece maskelendiğini, ama onlardan kurtulunmadığını iddia etmektedirler.

Neyse ki, modern kadının daha sağlıklı ve uyumlu yaşam tarzı için makyaj ve cilt bakımını uygulayarak istenen mükemmelliğe ulaşmak için birçok yolu vardır. Peki, mükemmel bir cilt baıkımının sırları nelerdir?

Güzelliğin dostları ve düşmanları

Yaz aylarında, tüm yıl boyunca olduğu gibi, sorunlu cilt iyi bir temizlik, nemlendirme ve koruma, aynı zamanda yoğun bir bakıma ihtiyaç duyar: maskeler, yüz masajı, bakım kremleri ve serumlar.

Dikkat etmeniz gereken bir husus da: Yağlı ciltler için yaz makyaj ürünleri gözenekleri tıkayan comedogenic malzemesi içermemelidir, örneğin madeni yağ gibi maddeler. Ayrıca, yağlı ciltler için istenmeyen bileşenlerden biri de – yüksek konsantrasyonlarda (40%) alkoldür. Alkol bu ciltleri zayıflatır ve sebum üretimini tetikler.

Cilt tonlaması için, düşük alkol konsantrasyonları içeren tonikler, nemlendirici temizleme mendillerini termal su ile kullanabilirsiniz.

Makyaj Sırları

Sorunlu cildin çeşitli kusurları gizlemek: T-bölgesinde fazla yağ ve parlaklığı, sivilce, kızarıklık, donuk cilt, çiller vb izleri kapatmaya dekoratif makyaj yardımcı olur. Güzellik endüstrisi tonal krem, düzelticiler, kapatıcılar, tozlar ve BB-kremlerin büyük bir yelpazesini sunmaktadır.

Ancak, bu malzemelerin sadece sorunu maskelediğini unutmamalısınız, tabii bu malzemeler özel olarak sorunlu ciltler için hazırlanmamışsa.

Salon bakımları

Güneşin aktif olduğu sezonda sorunlu cilt için temizleyici ve cilt nemlendirici bakımlar tavsiye edilir. Düzenli olarak temizlik yaptırmak için bir güzellik salonunu ziyaret etmek de önemlidir. Uzman kozmetolog temizliği cilt tipine ve durumuna bağlı olarak seçer. Bu işlem, bakteri üreme ortamı ortadan kaldırır, böylece büyük ölçüde derinin iltihaba olan eğilimini azaltır.

Bu tür bakımları ayda en fazla bir kere yaptırmak tavsiye edilir, aksi halde deri zarar görebilir. Temizlik sonrası güneşe çıkmamak ve daha sonra da yüksek korumalı güneş kremleri kullanmak tavsiye edilir. Yanık ve pigmentasyonları önlemek için, salon bakımları sonrası en az 2 hafta güneş koruyucu kullanın.

Yaz aylarında peeling yaptırmanız önerilmez – bu işlemi sonbahara kadar ertelemek daha iyi bir fikirdir. Bu gibi bakımlar cildi güneşe karşı özellikle zayıflattığından deri pigmentasyonuna neden olabilir.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar