Kategori | Güzellik

Limon suyu ile güzellik

Bugüne kadar limonun birçok yararı hakkında duymuş olsak da mucizelerinin çoğundan habersiziz .

Bu yazıda limon kullanarak nasıl güzelliklere sahip olabileceğiniz konusunda bilgiler aktaracağız.

limon suyu saç bakımı

Limon suyu ile saçın renginin açılması

Birçokları bundan habersiz olsa da , saçların renginin açılmasında limon suyu önemli rol oynuyor. Güneşe çıkmadan önce saçınıza limon uygularsanız , doğal gölgelere sahip olabileceksiniz .

Sararmış tırnaklar için limon suyu

Eğer koyu renkli ojelerin tırnağınızı sarartmasından şikayetçiyseniz , yine limon yardımınıza ulaşır. Tırnaklarınızı limon suyu ile doldurduğunuz kapta birkaç dakika tutun. Kısa bir sürede daha güzel tırnaklara sahip olduğunuzu göreceksiniz .

Saçlarınızı temizlemek için limon suyu

Limon suyunun saçlarınızın kökündeki jöle , sprey vb . bu tip ürünleri temizlemek için iyi bir araç olduğunu biliyor musunuz? Limon suyunu su ile karıştırdıktan sonra yaklaşık bir dakika saçınızda bekletin, daha sonra ise durulayın. Sonuç sizi çok şaşırtabilir.

Limon suyu ile kepeksiz saçlar

Limon suyunun kepeğin önlediğini söylemek pek doğru olmaz. Ama buna rağmen kafa derisine yayılan ve insana rahatsızlık veren kepekleri temizlemek için limon en iyi araçtır . Bunun için başınızın derisine masaj yaparak limon suyunu sürün, daha sonra 10 dakika bekleyin. Ardından şampuanlayın ve durulayın. Saçınızın kepeklerden nasıl arındığını kendiniz göreceksiniz .

Lekelerden limonla kurtulun

Sivilce izleri, gebelik ve güneş lekeleri herkesin karşılaştığı sorunlar arasındadır . Bu lekelerden kurtulmak için doğal bir yöntem arıyorsanız , o zaman limonu kullanabilirsiniz . Pamuğun yardımı ile günde bir kez lekenin üzerine limon suyu uygulayın. Lekelerin renginde hissedilecek derecede değişikliklere tanık olacaksınız .

Limonla terden kurtulun

Limonun içeriğinde bulunan sitrik asit ortaya çıkan kötü koku bakterilerini öldürür. Bu nedenle eğer doğal yollarla kötü kokudan kurtulmak istiyorsanız , o zaman limon kurtarıcınız olabilir .

Limon suyu ile peeling

Limon suyu , tuz ve zeytinyağı harika bir vücut peelingi etkisini verir . Doğal yöntemlerle kendine bakmanın yanlısı olanlar için bu 3 karışımın vazgeçilmez etkisi var.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar