Kategori | Genel

Makyaj ve öncesi

1 – NEMLENDİRİCİ
Yüzünüzü temizleyip tonikle canlandırdıktan sonra, makyaj öncesi mutlaka nemlendirici sürün. Cildiniz hem sağlıklı bir görüntü elde edecektir. Hem de makyajınız daha başarılı olacaktır.

2- FONDÖTEN
Cildimizdeki kusurları kamufle etmek ve pürüzsüz bir cilt elde etmek için; teninizin rengine uygun bir fondoteni yüzünüze sünger yardımıyla aşağıdan yukarıya doğru uygulayın. Unutmayın: Fazla sürülen fondoten makyajınızı kötü gösterecektir.

3- KAPATICI (KONTÜR)
Gözaltı morlukları, yüzdeki kızarıklıklar için teninize uygun bir kapatıcıyı fondoten öncesi sorunlu bölgeye uygulayın.Kapatıcılar genellikle göz altı morlukları için idealdir. Fırçalı olanları tercih etmekte yarar vardır.

makyaj

4- PUDRA
Fondetenin tamamlayıcısı olan pudra, makyajın daha kalıcı olmasını sağlar. Pudra, fondoteni kamufle edip, doğal bir görünüm oluşturur.

TAVSİYE
Badana boya şeklinde pudra sürmektense; tek kat ve yine teninizin rengine uygun bir pudra seçmek makyajınızı daha da güzel kılacaktır.

5- ALLIK
Allık doğru kullanıldığında, yüzün canlılığını arttırır. Samur bir fırça yardımıyla elmacık kemiklerinize aşağıdan yukarıya doğru, alın ve çenenize de fırçadan kalanları sürebilirsiniz.

6- KAŞLAR
Kaşlar yüzünüzün ifadesini değiştirir. Kaşlarınızı yüzünüzün şekline uygun aldıktan sonra, yumuşak bir kaş kalemiyle boşlukları doldurun. En son olarak da bir kaş fırçası ile kaşlarınızı yukarı doğru fırçalayın.
7- GÖZLER
Gözlerimiz, iyi bir makyaj sonrasında çok dikkat çeker. Bunun için önce, farınızın rengine göre kalem ya da eye-liner kullanabilirsiniz. Bu ürünleri çok fazla sürmeniz hoş olmayacaktır. Rujunuzu koyu seçtiğiniz takdirde göz makyajı daha az yapılmalıdır.

8- KİRPİKLER
Rimel gözlerinizi ortaya çıkaracaktır. Rimeli kirpiklerinizin ortasından başlayarak yukarı doğru sürün.UYARI: Fazla sürülen rimel de gözleri büyük göztermeyecek, sadece boya küpü gibi duracaktır.

10- DUDAKLAR
Dudaklarınıza ruj sürecekseniz, makyaja başlarken mutlaka dudaklarınıza da pudra sürün. Pudra rujun dağılmamasını sağlar. Önce bir dudak kalemi ile dudaklarınızı çerçeveleyin Daha sonra rujunuzu bir dudak fırçası yardımıyla sürün.Tavsiyemiz: Buzdolabından çıkaracağınız bir buz parçasını dudaklarınızda gezdirmek olmalıdır. Rujunuz uzun süre dudaklarınızda kalacaktır.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar