Kategori | Güzellik

Makyaj yapmanın hileleri

Birçok bayan makyaj yapıyor. Kimisi kusursuz bir güzelliğe kavuşurken kimisi de gerçekten de sadece kendini boyuyor. Makyajın da bazı püf noktaları var elbette, bunu bilenler kendilerini daha çok güzelleştirir iken bilmeyenler de boşuna boya küpüne dönüyor. Peki, nedir bu küçük sırlar? Nedir makyajın hileleri?  Benden size birkaç öneri;

İlk olarak ten renginizi bilmeniz gerekir. Kendi ten renginiz ile aynı renk ya da en fazla bir ton açık fondöten kullanmalısınız. Eğer ki fondöten renginde yanıldı iseniz, siz de yandınız. Fondötenden sonra pudra da önemlidir. Yapmanız gereken makyaj koruyucu ve de sabitleyici olarak adı geçen ürünleri almaktır. Yoksa inanın bana fondöten kullanmanız resmen boşuna oluyor. Allık konusunda ise, yapmanız gereken en önemli şey renk seçimidir. Mesela beyaz tenli bir insan asla bronz allık kullanmamalıdır. Benden söylemesi! Bunun dışında göz renginize göre makyaj yapmalısınız.

Hepsinden de önemlisi cilt tipinizi bilmeli ve de buna göre olan ürünleri almalısınız. Hanımlar, doğal makyajı yakalamanız için cilt renginiz, göz renginiz ile en uyumlu olan ürünleri almalısınız. Yoksa yüzünüz makyajı kusar, kabul etmez. Sonra da ne kadar koyu makyaj yapmış, derler. Doğal makyaj için, cildinize uygun doğal renkleri seçin. İlk önce etrafınız size ne kadar değiştiğinizi söyleyecek. Deneyin!

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar