Kategori | Güzellik

Makyaj yapmanın incelikleri

İyi bir uzman güzellik bakımı ve uygun bir makyajla müşterisinin yüzünü daha canlı ve taze yapabilir modern kozmetik sayısı oldukça fazladır bu nedenle uzmanların hangi ürünleri kullanacaklarına bazı bilgileri aldıktan sonra karar vermeleri gerekir cildin rengi yüzün ölçüleri burun şekli elmacık kemikleri gözler kaşlar gibi iyi bir makyaj ayrıca kırışıkları göz altında oluşan torbacıkları şişlikleri diğer bozukları saklayabilmelidir makyaj bir sanattır bu sanatı tanımak demek bir kadının gizli kişiliğinin altındakileri belirlemek ve yüzünün sunduğu güzelikleri gün ışığına çıkarmak demektir bir heyecanı ifade etmeyi bilmektir belki buda bir ressamın ilham kaynağını oluşturmaktadır makyaj büyüleyici bir oyundur düşünüldüğü zaman ve bugün var olan renkler göz önünde tutulduğu zaman makyajı bir eğlence gibi düşünmek çok doğaldır yeni birşeyler üretme merakı olarak tanımlanabilir . Bir kadın makyajla çok şey yapabilir.

Sabahları su ve sabun kullanarak tertemiz bir cild akşamları ise sıkı bir makyaj ile vampa dönüşebilir.

Makyajın sunduğu imkanlar sonsuzdur. Fakat makyaj asla maske olmamalıdır.

Yüzün fizyonemisini değiştirmemeli,aşırı görünmemeli ve ağır olmalıdır.

Önemli olan nokta gelişi güzel düzensiz ve aşırı bir makyaj değil modaya uygun sonuçta yüzü daha değerli kılıcak bir makyaj olmalıdır.

Makyaj bir moda bir devir bir mantelitedir. Makyaj yapan bir kadın, herşeyden önce kişiliğini belirleyen ve onu ortaya çıkaran bir kadındır.

MAKYAJ İÇİN GEREKLİ MALZEMELERmakyaj

· Fondoten

· Gözler için sıvı eye-liner(siyah)

· Maskara – Rimel

· Göz kapakları için farlar

· Kalemler

· Dudaklar için stick

· Farlar

· Rujlar

· Yanaklar için allık

KAŞLARIN ALINMASI

Bazı durumlarda makyajdan önce kaşların alınması gerekir. Bu işlem sırasında cımbızı çok dikkatli kullanınız ve doğal çizgiyi bırakmaya dikkat ediniz.

Uyumlu ve düzenli şekil veriniz.

Hatırlatmalıyız ki eğer cildiniz sivilceli ise veya derma hastalıkları taşıyorsa bu durumlara uygun olarak üretilmiş özel fondötenler kullanılmalıdır. (piyasada bunlardan bir çok markadan vardır,genellikle kükürt bazlıdırlar. )

YANAK MAKYAJI (ALLIK)

Gerçekte allık,yanakları boyamak,yüze şekil vermek,canlılık ve parlaklık kazandırmak için kullanılır.

Allıklar krem şeklinde olabilir( stick’de olabilirler )veya toz halinde olabilirler. Takma kirpik kullanmayanlar parmak uçlarıyla sürülen krem cinsi olanları tercih ederler. Toz halindeki farlar sürülecekleri fırçalarla birlikte satılırlar.

PUDRA

İdeal pudralar,ince, toz veya renksiz olanlardır,çünkü derinin solumuna izin verir ve derinin rengini değiştirmezler.

Gece için pırıltılı pudralar bulunmaktadır. Yine nemlendirici tanecikler içeren pudralar da vardır. Bu pudralar için ayrıca önceden nemlendirici sürmeye gerek yoktur. Biz bütün pudraların makyaj öncesi kullanılmasını öneririz.

PUDRA NASIL KULLANILIR

Pudralar kutularının içinde bulunan pudra tüyleri ile daha kullanışlıdır. Fakat saf pamuk her zaman daha sağlıklı ve her makyaj da değişik bir tane kullanılması gereken estetik uzmanları için daha kullanışlıdır. Bir miktar pudra pamuk üzerine konur ve hafifçe yüz ve boyuna uygulanır, fakat sürtmemek gerekir. Pudra fırçaları da oldukça kullanışlıdır.

Göz kapaklarını da unutmayın! Eğer kalıcı bir göz makyajı isteniyorsa,pudra göz kapaklarına da sürülmelidir.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar