Kategori | Genel

Mezoterapi

mezoterapi

mezoterapi

Mezoterapi Nedir? Mezoterapi, orta deri tedavisi olup medikal ve kozmetik alanda kullanılan alternatif bir yöntemdir. İlk kez 1952 yılında Dr. Michel Pistor tarafından Fransa’da kullanılmıştır. 1987’de ise Fransız Tıp Akademisi tarafından geleneksel tıbbın bir parçası olarak kabul edilmiştir. Günümüzde Fransa’da ortalama 15,000 doktor mezoterapi yoluyla 60,000’den fazla hastayı tedavi ediyor.

Derinin orta tabakasına kıl inceliğindeki küçük iğnelerle tedavi edici enjeksiyonlar yapılır. Hastalığın cinsine göre değişen ilaçlar kullanılır. Tedavi süresi 5-10 dakika olup, ağrı yok denecek kadar azdır.

Yöntem başlıca;

  • Sellülit tedavisi
  • Yüz gençleştirme
  • Saç dökülmesi
  • Romatizmal hastalıklar
  • Migren tedavisinde kullanılır.

Sellülit, ülkemizde en popüler kullanım alanıdır. Kullanılan ilaç kombinasyonu, yağ tabakalarını parçalar, kan ve lenf dolaşımını hızlandırır.
Mezoterapi ile ayrıca lokal zayıflama sağlanır. 8-15 seans uygulama yapılır. Seanslardaki etki gözle görülmeye başlar. İşlem sadece lokal olarak etki eder. Kilo vermeyi sağlamaz.
Tedavi sırasında tuz kısıtlaması yapılır. 2 litre civarında su içilmesi önerilir. Seans aralıkları haftada 1 oalrak ayarlanır.
Yüz mezoterapisinde 3-5 seanslık tedavi ardından ayda 1 defalık uygulamalarla devam edilir. Tedavilerin sertifika sahibi uzman doktorlarca yapılması gerekir.

Sağlık ve güzellikle kalın…

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar