Kategori | Zayıflama

Protein Ağırlıklı Dukan Diyeti Nasıl Olmalı?

1.Aşama: Dukan diyetine başladığınız andan itibaren sadece ve sadece protein içeren malzemeler tüketiyorsunuz. Proteinin en çok bulunduğu besinler arasında ise Et, balık ve yağı olmayan süt ve süt ürünleri yer alıyor. Bu aşama 10 gün sürüyor. Yani 10 gün boyunca sadece protein tüketmeye çok dikkat ediyorsunuz.

2.Aşama: 2 kısımdan oluşan bu aşamada günleri şu şekilde sıralamanız gerekmektedir:

Protein ile birlikte sebze günleri
Sadece protein günleri

(Protein ve sebze günlerinde sınırsız bir şekilde sebze tüketebilirsiniz)

3.Aşama: 2. Aşamanın sona ermesiyle başlayan bu aşama aslında sizi yiyecek konusunda biraz daha rahat bırakan aşamadır. 3. Aşamada her gününüzü protein ve sebze günleri olarak düşünebilirsiniz. Bunun yanı sıra 3.aşamaya geldiyseniz artık kutlama öğünleri denilen sınırsız yiyecek yemenin keyfini yaşayabilirsiniz. Kutlama öğününü yalnızca hafta iki kez olmak üzere kullanmanız tavsiye edilmektedir. Haftanın iki günü karbonhidrat içeren doyurucu yiyecekler yiyebilirsiniz. (Makarna-Pilav- Hamur işi)

Protein Ağırlıklı Dukan Diyeti Nasıl Olmalı?

4. Aşama: Özgürlük aşaması olarakta adlandırılır. Çünkü artık canınızın her istediğini yiyebilirsiniz. Ancak özgürlüğün de bir sınırı vardır. Bu nedenle de her Perşembe gününü ilk aşamada olduğu gibi protein günü olarak geçirmelisiniz. Haftanın altı günü istediğiniz gibi yiyip içebilirsiniz ancak unutmamanız gereken Perşembe günlerini sadece ve sadece protein günü olarak geçirmenizdir.

4 Aşama ile birlikte Dukan diyetini tamamlamış olursunuz.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar