Kategori | Saç Bakımı, Uzmanlar

Saçlarım sürekli yağlanıyor. Ne yapmalıyım?

Doktorum programına katılan ünlü kozmetolog Pervin Bulgak sağlıklı güzellik reçetelerinin yanısıra izleyicilerden gelen soruların da yanıtlarını verdi. Bir izleyicinin “Saçlarım sürekli yağlanıyor. Ne yapmalıyım?” sorusunu Pervin Bulgak aşağıdaki şekilde cevapladı.

Saçlarınız sürekli yağlanıyorsa öncelikle her gün yıkamaktan vazgeçin. Her gün saçlarınıız yıkarsanız saç kaybettiği yağı yerine geri koymaya çalıştığı için daha çok yağlanıyor.

Pervin Bulgak

Pervin Bulgak saç yağlanması ile ilgili neler anlattı?

İkinci olarak kullandığınız şampuanın içeriğine bakacaksınız. Kulalndığının şampuanın içerisinde katkı maddeleri arttıkça saç ve saç derisindeki problemler artmaktadır.

Parabenin zararları

Tüm dünya parabenin düşmanıdır. Parabenin kansere neden olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Paraben ciltte egzama, sedef, bir takım cilt rahatsızlıkları, cildin tipindeki değişikliklere sebep olmaktadır. Şampuan izi bölgesinde pullanmalara yol açabiliyor. Ülkemizde artık etiketine yazmak mecburi olamktadır, bu nedenle şampuan alırken etiketine dikkat edin.

Üçüncü olarak, saçınızı yağlanmasın diye soğuk suyla yıkayın. Kökler sıcak suya maruz kaldıkları sürece yağlanma ihtiyacı duyarlar. Parlak ve diri saçlar için saçlarınızı soğuk suyla yıkayın.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar