Kategori | Sağlık Konuları

Sağlam bir sinir gücünü yaratmak için ne yapmalıyız?

Sinir gücünü oluşturacak ilaç yoktur. Kahve, çay, tütün, alkol, uyuşturucu gibi bütün suni uyarıcılar, sinir güçlerini sadece yok ederler. İlaçlar ancak, insanı krizden çıkarmak için gerektiren o nadir durumlarda kullanılabilir, fakat onlar da  – birer zehirdir. Masajlar, her türlü banyolar, hipnoz, ikna yöntemleri , telkinler v.s. anlık bir etkiye sahip olup hiçbir zaman sinir zayıflığının fonksiyonel temelini değiştirmezler.

Muntazam sinir güçlerine sahip olmak için bunun üzerinde her gün çalışmak lazım.  O zaman kocaman dinamik enerjinin deposunu yaratabilirsiniz. Kendi sinir sistemini sağlam ve modern insanın yaşadığı sürekli streslere karşı dirençli yapmak için Doğa tarafından her birimize ekin edilmiş iki büyük gücü yardım amacı ile – yani iradeyi ve bilgi arzusu ( veya donatılmışlık) kendimize çağırmalıyız. Bu iki güç zayıfsa bunları bilinçli olarak büyütmeye çalışın , yoksa hiçbir arzunuzu hiçbir zaman tatmin edemezsiniz ve hayat cehenneme dönüşüverir.

Şu açık ki, duyguların kimyasal yapısı var: kötü düşüncüler varoluşumuzu zehirleyerek sağlığımızı yok eder, iyi düşünceler ise , tam tersi, moralimizi düzeltebilir.

Biyolog uzmanlarına göre : ‘İnsan, düşündüğü için ölür’. ‘İnsan kötü düşündüğü için ölür’ – diye söyledi ünlü bir jerentoloji uzmanı Custin Glas.

Bence, zor durumlarda üzülmeden , her durumdan çıkış sonucunu arayarak verimli ve üretken olarak düşünmeyi öğrenmeliyiz.  Çünkü doğadan bize bir zeka hediye edilmiştir. Peki, sağlığın sağlamlaştırılması, gençliği uzatılması, insanın öz yeteneklerinin gerçekleştirilmesi için beyinin sonsuz imkanlarını kullanmak amacı ile neler yapılabilir?.

Şu bilinmektedir ki, iki unsur, yani egzersiz ve beslenme vücudumuzdaki sağlam  hücrelerini yapısını belirler. Demek ki, biz altı sağlık kuralını yerine getirmeliyiz ve doğru beslenmeliyiz.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar