Kategori | Beslenme

Sanıldığı kadar sağlıklı olmayan yiyecekler

Avustralya’da beslenme ve diyet üzerine yayın yapan Journal of Human Nutrition and Dietetics dergisi bazı yiyeceklerin sanıldığı kadar sağlıklı olmadığına dair yazı yayınladı. Sağlık uzmanları ile birlikte hazırlanan bu yazıda 6 yiyecek yakın markaja alındı.

Hindistan cevizi

Hindistan cevizinin krem şantinin içeriğindeki doymuş yağdan daha çok yağ içerdiği ortaya çıkarılmıştır. Bu nedenle haftada bir kezden fazla tüketilmesi önerilmemiştir.

Uskumru

Uskumru çok yağlı bir balıktır. Bundan dolayı vücuda katkısının olumlu olması için fümelenmeden tüketilmesi sağlık uzmanları tarafından önerilmiştir.

Elma suyu

Elmanın kendisi daha faydalıdır. C vitamini bakımından elma suyu portakal suyundan daha az zengindir. Diğer meyve sularından daha faydalı olmadığı tespit edilmiştir.

Kuskus

Kuskusun gllisemik indexi yüksektir bu da diğer hamur işlerinde olduğu gibi kana hızlı karışarak tansiyon yükselmesine yol açabiliyor.

Göbek salata

Yeşil yapraklı sebzeler arasında kıyaslama yapıldığında göbek salatanın düşük lifli ve daha az vitaminli olduğu ortaya çıkmıştır. Uzmanlar bol miktarda domates, salatalık ve tatlı mısır önermektedir.

Çökelek

Çökelek tam yağlı bir sütten yüzde elli oranında daha çok yağ ihtiva eder. Bundan dolayı sağlık uzmanları kalsiyum miktarı yüksek peynirlerin tüketilmesini tavsiye ediyorlar.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar