Kategori | Uzmanlar

Selahattin Dönmez Hakkında Bilgiler ve Tarifleri

Alanında uzmanlaşma boyutu aşmış biri olarak Selahattin Dönmez, ülkemizde ve dünya üzerinde birçok insanın ortak sıkıntısı ve problemi olan hastalık ile ilgili olarak çok önemli çalışmaları bulunan biridir. Özellikle birçok sağlık kuruluşunun ortaya koyduğu sonuçlar neticesinde kanserden daha hızlı yayılan bu hastalığın adı obezite’dir. İnsanların birçok sağlık sorununun başlıca sebebi olarak da gösterilen bu hastalık her türlü yaş grubu için tehlike arz etmektedir. Özellikle ihmal edilmeden tedavisine bakılması gereken bir hastalık olarak obezitenin çözümü bulunmaktadır.

vanilyalı antioksidan bombası tarifi Selahattin Dönmez

Ülkemiz genelinde obezite veya fazla kilolar ile ilgili olarak problemleri olan kişiler Selahattin Dönmez’in tavsiyelerini ve önerilerini uygulayabilirler. Alanında gerçekten uzmanlaşan hekimlerimizden biri olan Dönmez, ülkenin en iyi sağlık kuruluşlarından birçoğuna kalifiye eleman yetiştiren Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden 1995 yılında mezun olmuştur.  Mezun olduktan sonra ilk ciddi sınavına başlayan Dönmez, bir yıl sonra İstanbul Bakırköy ilçesinde  bulunan American’s Weight Loss şubesinde çalıştı. Burada kazanmış olduğu deneyimleri ve tecrübeleri çok kısa icraata geçiren uzmanımız sırasıyla askerlik görevi için gittiği yerde diyetisyen olarak görev yaptı. Yine aynı şekilde İstanbul Üniversitesinde “Şişmanlık ve Metabolizma hastalıklarda beslenme” konularında hastalarına yardımcı olmaktadır.

Selahattin Dönmez, uzman olduğu konular ile ilgili olarak özellikle küçük ve genç yaşlardaki çocuklar için düzenlenen birçok eğitime katılmakta ve eğitime gelen ailelere obezite ve fazla kilo ile ilgili olarak önemli uyarılar yapmaktadır. Ayrıca Dönmez, zaman zaman televizyon programlarına konuk olmakta ve canlı yayın esnasında bir çok kişiye yardımcı olmaktadır. İnsanların daha hassas ve derinlemesine bakmasını istediği obezite rahatsızlığı son derece önemli bir hastalıktır. Özellikle kalp, solunum, tansiyon ve şeker gibi daha birçok rahatsızlığı tetiklemesi söz konusudur.

Selahattin Dönmez Tarifleri

Sitemizde zaman zaman Selahattin Dönmez’in ekranlardan izleyicilerle paylaştığı tariflere yer vermekteyiz. Bu reçetelerden bazıları:

Sitemizde bulunan tüm Selahattin Dönmez tarifleri bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz: Selahattin Dönmez Tarifleri

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar