Kategori | Sağlık Konuları

Selülite karşı meyve yiyin!

Selülit tüm kadınlar için bir kâbustur. Bununla mücadele etmek için kadınlar birçok usulleri kullanırlar. Ama ilk önce yapmanız gereken beslenmenize dikkat etmektir. Selülitle mücadelede en iyi besinler meyvelerdir. Selülit genellikle su tutması sonucu yaşanıyor. Su tutmasına karşı en iyi besinlerden birisi karpuzdur. Zengin su içeriğine sahip olan karpuz, şeftali ve kavun gibi meyveler selülitle mücadelede en iyi yardımcıdırlar.

“Günlük su ihtiyacı yaklaşık iki litredir. Günlük ortalama 450 gram meyve yemekle, 400 ml su almış oluruz ki, bu da günlük ihtiyacın sadece % 20-ne eşittir. Bu yüzden bol meyve yenmesi yeterli hidrasyonu koruma için önemlidir. Özellikle meyve yazın sıcaklarında ve klimalı odalarda terleme ile sıvı kaybeden insanların organizmasında hidrasyonu berpa etmek rolünü oynar. Aynı zamanda meyve yaşlı insanlarda susuzluk ihtiyaçlarını, çocukların ise büyümekte olan organizmalarını korumak nedeniyle de yenmelidir.”

İtalya Beslenme Vakfı farmakoloğu Andrea Poli belirtiyor.

Selülite karşı iyi bir müttefik de su tutmasına karşı olan ve doğal bir anti-inflamatuar olarak görülen bromelain içeren ananastır. Aynı zamanda bromelain açısından zengin olan meyvenin iç kısmını da yeme alışkanlığını oluşturmanız iyi olurdu.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar