Kategori | Güzellik, Uzmanlar

Şems Aslan tarifleri Melek Programı

Şems Aslan Melek programında cilt sağlığı, bakım ve güzelliği için 22 eylül 2013 tarihinde çok özel tarifleri paylaştı. Cilt lekelerini yok eden şifalı yakut balı, zayıflatan iksir ve cildi ölü hücrelerden arındıran peeling tarifleri paylaştı. İşte güzellik uzmanı
Şems Aslan’ın Melek programında verdiği cilt güzelliğimiz için muhteşem tarifler.

şems aslan cilt arındırıcı maske tarifi

Cilt arındırıcı maske

  • yarım çay bardağı su
  • 3 damla limon
  • yarım çay bardağı pamuk yağı
  • yarım çay bardağı tuz

Bu peeling cilt lekeleri olanlara önerilir. Önce su ile limonu karıştırın. Pamuğu batırıp limonlu su ile cildinizi silin. Gözaltı ve göz kapağı hariç bölgenizi bu şekilde silin.

2. adım olarak 2 ayrı kaba tuz ve yağı koyun. Pamuğu önce yağa batırın. Hafifçe sıkın. Çok yüzeysel olarak tuza batırın. Yüzünüze dairesel olarak uygulayarak peeling yapın.

Burada yağ yerine kahve posası da kullanabilirsiniz. İşlem sonrası cildinizi soğuk su ile yıkayın. Çok az bir tuz bırakın. Çünkü derinin altına yerleşmiş olan tuz oradaki kolajeni yüzeye çıkarır.  Yani bir tür doğal nemlendirici görevi yapar. Bu formülü haftada bir defa uygulayabilirsiniz.

Şems Aslan ayrıca seyircilere çillere karşı etkili olan bir formül önerdi.

Şems Aslan’dan çil maskesi tarifi

Bal kabağı çekirdeğinin kurutun. Havanda ezin. Bal ile karıştırın. Maske olarak çillere uygulayın.

Cilt lekelerini açan maske tarifi

yarım çay bardağı maydanozun suyu

yarım çay bardağı limon

yarım çay bardağı bal

Yarım çay bardağı maydanozun suyunu sıkın ve bir kaba koyun. Aynı ölçüde yarım çay bardağı limon suyu ve yarım çay bardağı bal ilave edin. Bu 3 malzeme bazı lekeleri siler bası lekeleri gömer. Üçü karıştırılır ve cilt maskesi hazırlanarak cilde uygulanır.

Zayıflama şurubu

Şems Aslanın programda verdiği zayıflama şurubunun tarifi

su

kavun çekirdeği

Kavun çekirdeğini toz haline getirin. Tülbendin üzerine koyun ve soğuk su ilave edip bekletin. Daha sonra suyunu zayıflama şurubu olarak için. Elde ettiğiniz posayı ise yüzünüze peeling olarak uygulamanız mümkündür.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar