Kategori | Cinsel Sağlık

Sünnet deyip geçmeyin

Başarısız bir seks hayatının arkasındaki sebep çocuklukta geçirilmiş hatalı bir sünnet olabilir.

Anneler, babalar dikkat! Yanlış ve yetersiz sünnet çocuğunuzun gelecekteki cinsel hayatım olumsuz yönde etkileyebilir. Okulların kapanmasından sonra ülkemizde hemen her gün çok sayıda çocuk çeşitli yöresel törenler ile erkekliğe ilk adımını atıyor.

Ancak uzmanlar yanlış ve yetersiz yapılan sünnetin çocukların gelecekteki seks yaşamlarını olumsuz yönde etkileyebileceği konusunda ebeveynleri uyarıyor.

Sünnetin basit de olsa bir cerrahi müdahaledir ve mutlaka bir uzman doktor tarafından yapılmalıdır. Konunun uzmanı olmayan kişilere ve sünnetçilere yaptırılan hatalı sünnet sonucunda ortaya çıkan çeşitli şekil ve fonksiyon bozuklukları erkek çocukların gelecekteki seks yaşamlarını olumsuz yönde etkileyerek kişiyi psikolojik bunalıma sürüklediği gibi, yanlış sünnet s cinsel organ kaybına bile neden olabiliyor. Fazla veya eksik olarak kesilen sünnet derisinin bu üzücü ve bazen tamiri imkansız durumları ortaya çıkarıyor. Ülkemizin özellikle kırsal kesiminde cinsel hayatında problemler yaşayan çok sayıda sünnet maduru genç var. Türk erkeklerini seks hayatında başarılı kılan önemli faktörlerden biri olan sünnet’in artık uzman doktorlar tarafından özenle gerçekleştirilmesi gereken cerrahi müdahaledir.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar