Kategori | Genel

Tırnakları nasıl güçlendirmek gerekir?

Tırnakları nasıl güçlendirmek gerekir? Tırnakların sağlam ve parlak olması için ne yapmak gerekir? Bu gibi sorular kadınları çok rahatsız ediyor ! Çünkü tırnaklar da bakım yapılmış güzel saçlar gibi kadınların gururudur.

tirnak kozmetikleri

Aslında tırnakları güçlendirmek oldukça kolaydır, sadece aşağıdaki önerileri takip etmek yeterlidir :

1. İçeriğinde biotin olan BAD ( biyolojik aktif takviyeler) alabilirsiniz. Biyotin eksikliği sonucunda tırnaklar zayıflayıp kırılıyor. Tırnaklara bakım yapmak için bünyesinde özel bileşenler olan takviyeler alabilirsiniz.
2. Düzenli olarak, tırnaklarınıza masaj hareketleri ile zeytin, dulavratotu yağı sürün. Böyle bir masaj kan dolaşımını uyarır, sonuçta, tırnaklar hızla uzar. Bunu haftada birkaç kez yapabilirsiniz.
3. Tırnak boyasını ( oje) içeriğinde besleyici bileşenler olan sıvı ile çıkarın.
4. Tırnaklarınızı koparmayın, kırmayın. Eğer bu alışkanlıktan vazgeçemiyorsanız, eczaneden tırnaklar için acılı özel boya alın.
5. Temizlik çalışmaları sırasında, bulaşık ve çamaşır yıkarken eldiven kullanın. Klorlu su ile çok temasta bulunmak tırnakları ve el derisini oldukça kötü etkiliyor.
6. Unutmayın ki, doğru şekilde beslendiğinizde, vitamin ve mineraller ( vitamin A ve E, kalsiyum ve demir ) aldığınızda tırnaklar ve saçlar sağlam ve  ışıltılı olur. E vitamini hücreleri oksijenle zenginleştirir, tırnakların uzaması hızlanır. Eğer tırnaklarınız kuru, zayıf ve kırılganlarsa, beslenme düzeninizi mutlaka değiştirin. Tırnaklar çok zor önü alınan olumsuz faktörler sonucu kırılır, sertliğini kaybeder. Fakat eğer yukarıdaki önerileri takip ederseniz, tırnaklarınız ve saçlarınız güçlü ve güzel olacaktır.

Şık bayanlar için not: tırnakları kullanılan ojeler çok etkiliyorlar, bu yüzden kaliteli ürün kullanımına dikkat etmek gerekir.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar