Kategori | Zayıflama

Vücudunuza bir armağan için daha fazla beklemeyin

Randevunuza geç kalmamak için kaç kez kırmızı ışıkta geçtiniz? Peki yetişmesi gereken bir iş için kaç gece sabaha kadar uykusuz kaldınız? Hepimizin başına bu ve benzeri durumlar mutlaka gelmiştir. Neden? Başkalarına verdiğimiz sözleri tutmak için. Hep kendimizi hiçe sayıp başkalarına. Neden? Mahçup olmamak, belki de ayıplanmamak için !

Peki ya kendimize yaptığımız ayıplar bizi bir ömür boyu taşıyan vücudumuza yaptığımız haksızlıklar ve hatalar. Onun bizi terketme şansı olmadığı için mi bu kadar rahatız acaba ! Oysa vücudunuzun bir tane olduğunu ve değiştirme şansınızın da olmadığını düşünürseniz, en kıymetli şeyin vücut sağlığınız olduğunu anlayacaksınız. Şimdiye kadar kaç kez diyete başladınız ve bıraktınız yani kendinize verdiğiniz sözü kaç kez tutmadınız. Bunu eşinize veya arkadaşınıza yapsaydınız çoktan terkedilmiştiniz, bunu işyerinde yapmanın sonucunu ise düşünmek bile istemezdiniz sanırım. Oysa vücudunuz hala, sizinle. Lütfen onu kendinizle barıştırın ve bu defa sözünüzü tutun. Göreceksiniz ki hemen size cevap verecek. Ayaklarınız ve nefesiniz merdiven çıkarken sizi üzmeyecek Göbeğiniz ayakkabı bağlarken görmenizi engellemeyecek ve sizi zorlamayacak, vücudunuz şekillenecek, sırtınızla artık acı vermeyecek, beliniz incelecek, düğmeler bile sizle barışıp artık daha kolay düğmelenecek. Peki ya her zaman gittiğiniz butikteki satış elemanının gözlerindeki şaşkınlık ifadesini görmek. Bu arada size darılanlar olabilir tabi ki J; yağlar, kolesterol, şeker, alkol sigara gibi. Başlamak için daha fazla beklemeyin vücudunuza bugün bir hediye alın; bir çift spor ayakkabısı, eşofman ve tshirt mesela! Vücudunuzu en iyi arkadaşınız olan su ile tanıştırmayı da unutmayın. Sonra da onunla yemeğe çıkın; güzel bir ızgara balık, yeşil salata, biraz sebze. NEDEN OLMASIN…

Uz. Dyt. Dilara KOÇAK

Sağlıklı ve başarılı zayıflama, vücut yağ kütlesinden kilo kaybı ile sağlanır. Yağsız doku kitlesi (kas ve su) kaybı ile oluşan zayıflık vücut sağlığını bozar metabolizmayı yavaşlatır ve daha fazla kilo alınmasına sebep olur. BIA yöntemi ile analiz yaptırarak vücudunuzda ne kadar yağ, kas ve su olduğunu ölçtürebilir ve vücut sağlığınız için doğru ve kalıcı hedefleri öğrenmede diyet uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar