Kategori | Ayak Bakımı, Güzellik

Yazın el ve ayak bakımı

Artık yaz geliyor! Ojesi çıkmış tırnaklara, bakımsız el ve ayaklara son!

Biz bu el ayak bakımını sonbahar için de yazmıştık. Şimdi durum daha feci. Açık ayakkabılar, askılı tişörtler, daha fazla dokunma, yaz aşkları… Erkekler için en güzel dönemlerden… Hiç zorlanmadan tüm ayakları dikizleyebilecekler, yumuşacık ellerimize eldiven ya da kazağın uzantısı olmadan dokunabilecekler. Onları “ıyy”latmaya, her sabah duş alıp kendimizi tertemiz hissederken 20 parça et – tırnak yüzünden tüm bakımlılığımızı yok etmeye gerek yok. Bakımsız, sertleşmiş, nasırlı, kırık tırnaklı, deri parçacıklı, bozuk ojeli el ve ayaklar, yaşlı ve çirkin. Ne kadar güzel olursanız olun. Çirkin! Ha, bu işin bir de sağlık kısmı var. Özellikle ayaklar için. Ne de olsa en çok onlar yıpranıyor, yoruluyor, kirleniyor. Tüm yükümüzü üzerinde taşıyan bu şahane zavallılara hak ettikleri özeni göstermiyorsanız ya da yazı bekleyip ertelediyseniz zamanı geldi.

Nemlendirin, besleyin
Güneş ellerin bir numaralı düşmanı. Bu nedenle her sabah ve akşam ellerinize güneş ışınlarına karşı koruyucu etkisi olan nemlendirici krem sürün. Kremi tırnaklarınızın üzerine, tek tek, diplerden yukarıya doğru özenle uygulayın. Nemlendirici tercihiniz yoğun nemlendiricili bir el kremi olmalı. Krem şeklindeki ürünler, nemlendirici etkilerini, süt şeklinde olanlara göre çok daha fazla muhafaza ediyor. Ancak kesinlikle vücut losyonunuzu el kremi olarak kullanmayın.

Ölü hücrelerden kurtulun
Gerçek bir el bakımı için ellerinizi ölü hücrelerden arındırmanız gerekiyor. Bunun için, arındırıcı bir ürün ile haftada bir bakım yapın. Ölü hücrelerden kurtulma işlemini özel bir merkezde yaptırmanız da mümkün. Bakım salonlarında cildin ihtiyacına göre ampul ve krem seçiliyor. Ardından ellere özel ısı maskesi uygulanıyor. Tek uygulamada bile ellerinizin ne kadar farklılaştığına inanamayacaksınız.

Kalıcı ojeler için 3 emir
Ellerinize bakım uyguladınız. Ama unutmayın ki ellerde çıkabilecek en kötü görüntü yarısı çıkmış ojeli tırnaklar. İşte size tırnaklarınızdaki ojelerin uzun süre dayanması için 3 öneri:

  • Doğru günü seçin


Tırnak bakımınızı yaptığınız gün oje sürmemeye özen gösterin. Özellikle tırnak etlerini ve kenarlarını temizlediğiniz gün bu işten kaçının… En iyisi oje sürme işini bir gün sonrasına erteleyin.

  • Ojeyi doğru sürün


Öncelikle koruyucu bir baz kullanarak oje sürme işlemine başlayın. 5 dakika bekleyin. Arkasından ojeyi tek kat sürün ve ikinci katı sürdükten sonra yine 5 dakika bekleyin.

  • Ojeyi doğru kurutun


İyi kurumuş bir oje çok daha uzun dayanıyor. En son katı sürdükten sonra yaklaşık 30 dakika beklemenizde fayda var.

Gelelim ayaklara…

Güzellik Merkezi ayak güzelliği için uygulanması gereken bakımları şöyle sıralıyor:

  • Nasır tedavisi


Bütün kış ayaklarımız botların, çizmelerin içinde kaldı. Üstelik yanlış ayakkabı seçimleri nedeniyle ayakların bazı yerlerinde sertleşmeler oluşuyor. Zamanla ağrımaya da başlayınca nasır problemi ile karşı karşıyasınız demektir! O güzel ayakkabıları nasırlı ayaklarla giymek istemezsiniz değil mi? Nasır size çok ağrı vermiyorsa pedikür yaptırarak bu sorundan kurtulmanız mümkün. Ancak problem yaratıyorsa siz en iyisi özel nasır bakımları yaptırın. Yazı rahat karşılayın.

  • Soğuk parafin


İşte sağlıklı ve pürüzsüz ayaklara kavuşmanın başka bir yolu! Glori’de yumuşak ve bakımlı ayaklar için uygulanan özel yöntemin adı, soğuk parafin. Neler mi yapılıyor? Öncelikle ayaklara peeling uygulanarak ölü hücre tabakası atılımı sağlanıyor. Daha sonra parafin sürülerek ayak paketleniyor ve 20 dakika bekletiliyor. Açıldıktan sonra krem sürülüyor. Sonrasında pamuk gibi ayaklara sahip oluyorsunuz.

  • Pedikür


Ayaklarınızın güzelliği için düzenli uygulamanız gereken bir bakım! Özellikle yaz aylarında! Hem ölü hücre tabakasının atılımını sağlamanız hem de daha bakımlı ayaklara kavuşmanız mümkün.

  • Ayaklarınızı süsleyin


Bütün bakımları tamamladıktan sonra sıra geldi ayakları süslemeye… Yazın ayaklar ojesiz olmaz değil mi? Zaten bu nedenle birbiri ardına çıkan yeni ürünler, yeni renkler kusursuz güzelliğin peşinde olan kadınların beğenisine sunuluyor. Yeni sezonda ağırlıklı renkler kırmızı ve pembe. Bir de ayak süslemeleri çok moda. Tırnak küpeleri, çıkartmalar, süsleme boyaları bunlardan sadece birkaçı. “Frech” (Öne beyaz şerit üzerine açık renk oje) ise her zaman temiz, bakımlı, güzel ayaklar için tercih edilebilir.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar