Kategori | Saç Bakımı

Yazın Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Yaz Döneminde Saç Bakımı

Saçlar yazın olumsuz etkilerine karşı korumasız kaldığından bu dönemde saç bakımına özel zaman ayırmak gerekir. Bu dönemde tüm kadınlar güzel ve çekici olmak isterler. Saçları bir kadının en önemli aksesuarıdır. İşte saçlarının bakımlı ve güzel olmasını isteyenler için önerilerimiz.

Saç Bakım Ürünleri

Deniz suyu, güneş ve klorlu su saçların kuruyup yıpranmasına neden olur. Vücudu güneş koruyucu kremlerin yardımı ile güneşin zararlı etkilerinden koruyup cilt bakımı yaparken saçları da unutmamak gerekir. Saçların bakımı için güneş koruma faktörlü saç bakım ürünleri kullanılabilir. Ayrıca yaz dönemi boyunca nemlendirici şampuan kullanmayı unutmayın. Bu şampuan normalde saçlarınızı yıkadığınız şampuana göre daha yoğun nem sağlamalı ve yumuşatmayı desteklemelidir.

 

Evde Yapımı Saç Bakım Maskeleri

 

Evde kolaylıkla hazırlayacağınız saç maskeleri ile saçlarınıza büyük yarar sağlayarak doğal saç bakımınızı yapabilirsiniz. Kuru saçlar için 25 ml bademyağı ve 25 ml zeytinyağını karıştırıp saçlarınıza sürün. Saçları bone ile kapatarak 1 saat bekletip yıkayın. Bu maske yıpranmış saçlar için de etkili olacak, saçlara yumuşaklık ve parlaklık kazandıracaktır.

 

Saçlarınızın Nefes Alması Önemlidir

 

Saçlarınızı çok gergin toplamayın ve hava geçişi olan bir şapka kullanın. Aksi halde saçlarınız incelecek ve zayıflayacak. Ayrıca bu durum saç dökülmesine de neden olabilir. Bu yüzden sıkı şapka kullanımı kesinlikle önerilmez.

 

Deniz Suyunun Etkilerinden Saçlarınızı Koruyun

 

Evde Yapılacak Saç Bakım Maskeleri

Saç Bakım Maskeleri

Saçlarınız deniz suyu ile temas ettiyse eve geldiğinizde 1 litre maden suyu ile 1 kaşık karbonatı karıştırıp saçlarınızı bu karışımla yıkayın. Daha sonra saçınıza güneş koruma faktörlü saç yıkama kremi uygulamanız daha iyi sonuç almanıza neden olacaktır. Saç kremi yerine güneş koruma özelliği olan saç spreyi de kullanabilirsiniz.

Saçlarınız havuzda klorlu su ile tanışacaksa, öncesinde saç bakım maskesi uygulayın. Maskeyi yıkadıktan sonra besleyici ve nemlendirici saç kremi uygulayın. Bu saçlarınızı klorun zararlı etkilerinden koruyacaktır. Ayrıca, unutulmaması gereken bir diğer önemli konu da klorun boyalı saçlara vereceği zarardır. Klorlu su boyalı saçlarınızın renk değişimine uğramasına neden olabileceğinden havuz sonrası saçları iyice yıkamak gerekir.

Bu yaz saç bakımına özen gösterin, en büyüleyici ve romantik saçlara sahip olun!

-- Sponsorlu Bağlantılar --

3 Yorum to “Yazın Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?”

 1. akblog dedi ki:

  bu kızlar nelerle uğraşıyorlar.

 2. Editor2 dedi ki:

  Bilgilendirme için teşekkürler.

 3. Ceren Cansu dedi ki:

  Kızlar, Koleston köpük boya diye bir şey çıkarıyormuş. Akma, damlama gibi problemleri ortadan kaldıracak yeni teknoloji bir ürün olduğunu söylüyorlar. Siz bu konuda bir şey duydunuz mu? Öyle bir şey olursa süper olur gibi geldi bana.

  Köpük boya diye bir şey duydunuz mu? Koleston, böyle bir ürün hazırlıyormuş. Aslında çok iyi olur, düşünsenize damlama akma gibi sorunları ortadan kaldırır. Şimdilik 18 farklı çeşidi olacakmış ben çıkar çıkmaz denemeyi düşünüyorum.

Trackback/Pingback


Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar