Kategori | Güzellik

Yüz Germeyi Düşünüyorsanız

İnsanlar yaşlandıkça, yerçekiminin, güneş ışınlarının ve günlük yaşam streslerinin etkileri yüzlerinde görünmeye başlar. Burun ve ağız arasında derin kıvrımlar oluşur; çene derisi sarkar, yağ birikir.

Teknik olarak ritidektomi olarak adlandırılan yüz germe, yaşlanma sürecini durduramaz. Yapabildiği saati geri almaktır.

Fazla yağların alınması, kaşların gerilmesi ve yüz ile boyuna derinin yeniden kaplanmasıyla yaşlanmanın en gözle görülür belirtilerini düzeltir. Yüz germe tek başına gerçekleştirilebileceği gibi alın germe, göz kapağı ameliyatı veya burun şekillendirme ile birlikte uygulanabilir.

Yüz Germeye En Uygun Adaylar
Yüz germeye en uygun adaylar yüz ve boyun derisi sarkmaya başlamış olup ancak hala derinin tümüyle esnekliğini kaybetmediği ve kemik yapısının kuvvetli ve iyi belirlenmiş olduğu kadın ve erkeklerdir. Çoğu hastalar 40-60 yaş grubundadır, ancak 70-80 yaşlarında da başarıyla uygulanabilir.

Yüz gençleştirme sadece belirli bir yaşın üstündeki kişiler için değildir. Yüz gençleşirme için iyi bir aday olup olmadığınız kriterini belirleyen gerçek yaşınız değil görünümünüzdür.

Yüz yaşınızı belirleyen bir dizi faktör vardır. Bunlar genetik, güneşe maruz kalma, stress, beslenme, sigara ve alkoldür.

40 yaşlarındaki veya daha genç kimselerde çenelerinin altında gıdı oluştuğunu veya derilerinin sarktığını görmek ender rastlanılan bir durum değildir. Bazen deri gevşemeye başlayarak yüzün yorgun görünüm almasına neden olurlar.

Kişiler bu sorunların hepsinden veya bir kısmından şikayetçi olabilirler. Bu nedenle yüz gençleştirme için çeşitli girişimler uygulanmaktadır.

Ameliyat
Yüz germe genellikle birkaç saat sürer.

Her cerrah farklı şekilde yaklaşmaktadır. Bazıları ilk önce bir tarafı bitirirken, bazıları her iki tarafı aynı anda bir o taraf bir bu tarafta çalışarak yapmaktadır. İnsizyonların yerleşim yerleri ve işlemlerin sırası hem yüz yapınıza hem de cerrahın tekniğine bağlıdır.

Genel olarak deri altındaki yağ ve kastan ayrılır. Konturu düzeltmek amacıyla boyun ve çenedeki yağ inceltilebilir veya emilir. Daha sonra alttaki kas ve zarı sıkılaştırır, deri gerilir ve fazlası kesilir. Dikişler doku tabakalarını korur ve insizyonları kapar; saçlı deri içinde metal klipsler kullanılabilir.

Derin dokular sıkılaştırıldıktan sonra fazla deri yukarı ve geriye çekilir, kesilir ve yerine dikilir.

Ameliyatı takiben küçük, ince bir tüp geçici olarak kulak arkasındaki derinin altına yerleştirilerek birikebilecek herhangi bir kanamanın drene olmasını sağlar. Şişlik ve kızarıklığı en azda tutmak için doktorunuz başınızı gevşek bir bandajla sarabilir.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar