Kategori | Zayıflama

Zayıflama yöntemleri

  • Yalan yanlış zayıflama yöntemleri ile verdiğiniz kiloları kat kat alırsınız.

Zayıflama yöntemlerinin basit kuralları vardır:

1. Öncelikle aldığınız kiloları ne hızla aldığınızı bir düşünün! Çünki aldığınız hızda kilo vermek daha iyi olacaktır. Her zaman dediğimiz gibi ne kadar hızlı kilo verilirse ilerliyen zamanlarda o kadar çok kilo alımına neden olur. Kısacası yavas yavas aldığınız kiloları yavaş yavaş vermeye çalışın.

2. Kendinizi kandırmayın. Tabakta durucağına midemde dursun felsefesinden uzak durun. Çayınızı 2 şekerle içiyorsanız belli bir zaman 1.5 şeker kullanın. Ondan sonra tekrar düşürerek 1 şekere inin. Bir kerede kesmek direncimizi kırıcaktır.

Yediğiniz yemeklerdede aynı şekilde… 1 porsiyon yemek yiyosanız 3′de 1 e düşürün. Ardından yarısı olarak belirleyin. Tatlıdada aynı şekilde. Ancak meyve ve sebzelerde herhangi bir sınırlama koymanıza gerek yoktur.

3. Kendinize katı kurallar koymayın. Katı kurallar belli bir zamandan sonra canımızı sıkmaya başlar ve ufak ufak rejimi bozlamaya başlarız.

4. Hedefimiz gerçekci olmalı. Haftada 10 kilo vermek ne gerçekcidir nede sağlıklıdır.

5. Asitli içeceklerden (kola, gazoz, fanta gibi) uzak durun. Evde yapılmş ayran, limonata ve meyva suları için !zayiflama yontemleri

6. Boş zamanlarınızda yarım saat, bir saat kadar yürüyüş yapın.

7. Yatmadan önce yediğimiz besinlere son vermemiz gerekir. Uykudan hemen önce alınan besinler uyku sırasında vücudun metabolizmaları daha yavaş çalıştığından düzgün öğütülemez. Düzgün öğütülemediği gibi vücutta yağ birikintilerine sebep olur, kilo almamızı sağlar. Aksam 7 en geç 8 de yemek yememizi bitirmiş olmamız gerek. Yatmadan önce sadece meyve yiyebiliriz, bir bardakta süt idealdir.

8. Alışverişe tok gidip daha fazla yiyecek almamızı engellemeliyiz. Aç gidildiğinde kalori bakımından yüksek besinleri alma tüketme isteği artar. Abur cuburlardan uzak durun.  Sürekli abur cubur alıyosanız 1 ay abur cubur parasını bir kumbaraya koyun hic abur cubur almayın. Sabredin..! 1 ay sonunda kumbarayı açıp bir bakın. Ne kadar paranız birikmiş. Bu para ile almak istediğiniz farklı bir şeyi alarak kendinizi ödüllendirebilirsiniz.

Dediğimiz gibi zayiflama yöntemleri oldukca basit ve yapılması kolay bir iştir. Siz bu yazıların içinden birini yapamam diye düşündü iseniz zaten hiç başlamayın. Eğer sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyosanız kuralları, yapılması gerekenleri açık ve nettir. Bir haftada manken gibi olmak istemeyin ! Sabredin, çalışın, inanın…

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar